Inter High Cross Country

 

INTER-HIGH CROSS COUNTRY 2021

DIV 1                                                                           DIV 2

1ST       RIVERSIDE               188                  PORT DALRYMPLE             336

2ND      KM                              266                  CRESSY                               396

3RD      PROSPECT                305                  DELORAINE                        416

4TH       QUEECHY                 362                 ST MARYS                            512

5TH      EXETER                     531                  Other ineligible

6TH       SCOTTSDALE          536

7TH       BROOKS                   620

TEAMS RESULTS

DIVISION 1

7 BOYS                              7 GIRLS                           8 BOYS                            8 GIRLS
KINGSMEADOWS          RIVERSIDE                  KINGSMEADOWS                RIVERSIDE
 
9 BOYS                      9 GIRLS                    10 BOYS                    10 GIRLS
RIVERSIDE             PROSPECT                  QUEECHY                  RIVERSIDE

 

DIVISION 2

7 GIRLS                              7 BOYS                                    8 GIRLS                                  8 BOYS
DELORAINE                       CRESSY                                  PORT DAL                              CRESSY
9 GIRLS                               9 BOYS                                     10 GIRLS                                10 BOYS
CRESSY                            DELORAINE                                PORT DAL                              PORT DAL

 

MEDALLION WINNERS

                                        7 GIRLS                            7 BOYS                                   8 GIRLS                              

 

GOLD                    Sophie Brewster – RHS       Hunter McGee – CR                 Sophie Brewer – RHS

SILVER                 Aurora De Boer – RHS        Griffin Poke – PHS                    Poppy Walker – RHS

BRONZE               Olivia Bender – RHS             Jess Bula – KM                       Lara Danziger – RHS

 

                                         8 BOYS                               9 GIRLS                                    9 BOYS

 

GOLD                    Darcy Careless – RHS            Zoe Casey – PHS                      Rafferty Arundle-Clarke LD

SILVER                   Riley Howard – KM              Ruby Geach – PHS                   Oliver Stebbings – QHS

BRONZE               William Crawford – PHS       Adina Johnson – SHS               Sam Hugo – RHS

 

                                   10 GIRLS                              10 BOYS

 

GOLD                  Ellie Marshall – PD                   Connor Wheatley – FI

SILVER                 Milly Smith – KM                     Will Bottle – RHS

BRONZE               Hannah Carr – EHS               Lincoln Newman – Beams – KM